Antalya Tıkanıklık Açma

Günümüzde Antalya tıkanıklık açma kalitesiz malzemeler seçiminden ortaya çıkan tesisat sorunlarından biri de tıkanıklıktır. Neredeyse bütün evde mutlaka tıkanıklık sorunu ile karşılaşılmaktadır. Gelişen teknoloji cihazlar yardımı ile günümüzde tıkanıklığın yeri az bir sürede tespit edilmektedir. Yer tespit edildikten sonra tıkanıklık sorunu giderilmektedir.
Tıkanıklığın Nedenleri
Evde, iş yerinde kısacası sürekli olarak suyun kullanıldığı her yerde mutlaka bir su tesisatı yer almaktadır. Bu tesisatın kurulumu aşamasında yanlış bir boru tercih edilebilmektedir. Olması gerekenden çok daha küçük çapta boru tercihi tıkanıklığa sebep olmaktadır. Yalnız dönüşlerde kullanılan dirsek boruları fazla keskin olduğunda atıklar burada sürekli birikmektedir.
Tıkanıklığın Yer Tespiti
Eskiden tıkanıklık olan yeri tespit etmek için kırım yapma işlemi yapılmaktaydı. Bu kırımlar çoğunlukla onarım maliyetini artırmakta ve bir yandan da süreci uzatmaktaydı. Günümüzde tıkanıklık olan alanın tespiti için profesyonel cihazlardan doğrudan yardım alınmaktadır. Bu cihazlar tıkanıklığın direk yerini nokta atışı yaparak bulup tespit edebilmektedir. Antalya tıkanıklık sorunu için alanında uzman ekipler maksimum bir kaç saat içinde tıkanıklığı giderebilmektedir.
Tıkanıklık Açma
Tıkanıklığın yeri tespit edilip bulunduktan sonra açma işlemine geçilmektedir. Dolayısıyla aşamada en çok tercih edilmekte olan etken kimyasal madde kullanımıdır. Yani madde lavabo açıcıya benzese bile ondan daha kuvvetlidir. İçerisindeki tüm etken madde, katı atıkların hepsini eriterek giderin açılmasını sağlamaktadır. Uygun ve doğru oranda kullanılması için kesin olarak işinin ehli tesisat ekibinden kesin yardım almak gerekmektedir.
Tıkanıklık açma işleminin diğer yolu ise robotik olan cihazlardır. Bu cihazlar ucunda yer alan kamera ile boru içerisinden doğrudan görüntü alabilmektedir. Tıkanıklık tespit edilip bulunduktan sonra ucunda yer alan demir parça elektrik verilerek parçalamaktadır.