Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tuvalete atılan peçeteler, pedler, kimyasal maddeler giderin tıkanmasına neden olur. Böyle bir durumda yapılması gereken en doğru işlem uzman bir tesisat ustasından yardım almaktır. Peki, tuvalet tıkanıklığı nasıl anlaşılır? Tuvaletten gelen kötü kokular tıkanıklığa işaret eder. Aynı zamanda sifonu çektiğiniz zaman su çok yavaş akıyor veya su hiç gitmiyor ise tuvaletiniz tıkanmış demektir.

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Bireysel yöntemler ile tıkanan giderleri kısa zaman içinde açmak mümkündür. Kimyasal temizlik maddeleri, gider açma telleri gibi ürünler ile tıkanıklık açılabilir. Fakat ciddi bir tıkanıklık söz konusu ise yardım almakta fayda vardır. Zorlu tıkanıklıklar robotlar sayesinde kısa zaman içinde tespit edilerek açılıyor.

Tuvaletin Tıkanmaması İçin Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Tuvaletlerin tıkanmasının en büyük nedenlerinden biri kullanan kişilerce yapılan hatalardır. Hatalı kullanım giderleri tıkar ve kötü kokulara neden olur. Bu yüzden bazı hususlara dikkat edilmesi gerekir.
Dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır:
  • Tesisat düzgün şekilde döşenmeli,
  • Tuvalete küçük bir çöp kutusu konulmalı,
  • Eski tesisatlar yenilenmeli,
  • Temizlik için kullanılan su tuvalete dökülmemeli,
  • Yabancı cisimler tuvaletten uzak tutulmalı.
Bunlara dikkat edildiği taktirde tıkanıklık sorunu ile karşı karşıya kalmamış olursunuz. Dikkat edilmediği taktirde ise hem maddi hem de manevi olarak zarara uğramak kaçınılmaz hale gelir.

Evde Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Evde çok kolay bir şekilde tıkanan giderleri açabilirsiniz. Sirke ve karbonat karışımı doğal bir tuvalet açma yöntemidir. Bu malzemeleri karıştırın ve tuvaletin içine dökün. Bir süre sonra tuvalette köpürme meydana gelecektir. Boruyu tıkayan herhangi bir nesne mevcut ise sirke karbonat karışımı bu nesneyi eritir ve tuvaleti temizler. Organik cisimleri eritmek için çok faydalı ve tercih edilen bir yöntemdir.