Antalya Lavabo Tıkanıklığı Açma

Gün içerisinde pek çok problemle karşı karşıya kalınıyor. Bu problemlerin çoğu hallediliyor. Lavabolar her an tıkanabiliyor. Antalya’ da yaşayanlar Antalya lavabo tıkanıklığı açma konusunu her gün araştırıyor.

Lavabo Tıkanıklığı Neden Olur?

Lavabolar pek çok sebepten tıkanabiliyor. Tıkanan lavabolara anında müdahale etmek gerekiyor. Müdahale edilmeyen lavabolar daha sonra büyük sorunlar oluşturabiliyor. Lavabolara yılda 3 kez bakım yapılması öneriliyor. Ancak çoğu kişi bakım yapması gerektiğini bilmiyor. Tıkanıklığı açmak için ustalardan yardım alınabiliyor. Uzmanlar, tıkanıklığı ustaların halletmesini istiyor.
Lavabo tıkanıklığının bazı nedenleri şöyle:
  • Lavaboların çöp kutusu gibi kullanılması
  • Çocukların lavaboya oyuncak atması
  • Lavabo borularının yanlış değiştirilmesi
  • Ustaların yanlış müdahale etmesi
Ev veya iş yerlerindeki lavaboların belli aralıklarla kontrol edilmesi gerekiyor. Kontrol edilmeyen lavabolarda tıkanıklık görülüyor.

Lavabolar Nasıl Açılır?

Evde yapılacak basit işlemlerle tıkanan lavabolar açılıyor. Birçok kişi usta çağırmıyor. Bunun yerine tıkanıklığı kendisi halletmeye çalışıyor. Ancak en doğru sonucun alınabilmesi için en yakın ustadan yardım istemek gerekiyor. Ustalar tıkanıklığı kolaylıkla gideriyor.
Yarım paket karbonat, sirke ve sıcak suyun aynı anda lavaboya dökülmesi tıkanıklığı açabiliyor. İşlemin başarılı olabilmesi için 2-4 saat lavaboyu kullanmamak gerekiyor. Lavabo pompalarının da kullanılması işe yarayabiliyor. Ama pompalar çoğu zaman sorunu çözmek için yeterli olmuyor.

Tıkanan Lavaboyu Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tıkanan lavaboları açarken çok dikkatli olmak gerekiyor. Yapılacak ani bir hareket yaralanmalara neden olabiliyor. Bu durumun yaşanmaması için bilinçsiz hiçbir işlem yapılmamalı. Uzmanlar, tıkanıklığa müdahale etmeden önce lastik eldiven ve koruyucu maske takmayı öneriyor.
Lastik eldiven cildimizi koruyor. Lastik eldiven kullanmayanlarda cilt tahribatı görülebiliyor. Koruyucu maske ise kimyasal ürünleri solumamızı engelliyor. Çoğu kişi lavabo tıkanıklığını açmak için firmalardan yardım almayı tercih ediyor.