Antalya Tuvalet Açma

Tıkanan tuvaletler herksin korkulu rüyasıdır. Evin içini lağım suyu basmasından doğan korku, hızlı bir çözüm arayışı için kolları sıvamaya neden olur. Antalya tuvalet açma hizmeti özellikle alanında uzman profesyoneller tarafından verildiğinde başarıyla ulaşır. Geçici çözüm yerine kalıcı çözümler aramak, özellikle tuvalet tıkanıklığı konusunda son derece önemlidir.

Antalya Tuvalet Tıkanıklığı Nedenleri

Tuvalet tıkanıklıklarının farklı nedenleri olabilir. Suyun gitmemesi ve yer giderinden geri gelmesi durumunda tuvaletinizin tıkandığını anlayabilirsiniz.
Tuvaletinizin tıkanma nedenleri arasında şunlar olabilir:
  • Yabancı cisim kaçması,
  • Yapısal sorunlar,
  • Yanlış boru döşenmesi.
Bu başlıklar da kendi içerisinde incelenmelidir. Her başlığın çözümü farklıdır. Bu nedenle bir profesyonelden yardım almak, tuvaletlerinizdeki tıkanıklığın hızlıca giderilmesine ve kullanılabilir tuvaletinize kavuşmanıza yardımcı olur.

Tuvalet Tıkanıklığında Yabancı Cisim Kaçma Sorunu

Tuvalete atılmaması gereken ürünlerin atılması, tıkanıklığa yol açabilir. Örneğin temizlik yaparken bir kova suyu boşaltıp, içindeki sünger ya da temizlik bezini fark etmeden sifona basmanız, tuvaletinizin tıkanmasına sebep olabilir. Bunun yanı sıra çocuklu ailelerde en çok karşılaşılan sorun, klozete oyuncak atılmasıdır.

Klozete Atılmaması Gereken Ürünler ve Profesyonel Tuvalet Açma

Yapısal sorunu olmayan binalarda, tuvalet tıkanıklıklarının genel sebebi olarak ıslak ve kuru peçetelerin tuvalete atılması olarak karşımıza çıkar. Peçeteler suda çözünmeden, gider içindeki çıkıntılara takılarak, pisliklerin birikmesine ve kalıplaşmasına neden olur. Bu noktada en önemli girişim, kameralı destek almak olabilir. Giderin neden tıkandığının bulunması, kırılmadan da açılmasına yardımcı olabilir.

Kameralı Tuvalet Açma

Günümüzde bilinçsiz tüketiciler, ped, tampon ve günlük ped gibi kadın hijyenik ürünlerini çöp yerine klozete atabilmektedir. Hem suda çözünmeyen hem de su çekme hacmi yüksek olan bu ürünler, gideri tıkayarak suyun ve pisliklerin geçmesini engelleyebilir. Kameralı sistemler, klozet giderinden içeri sokularak, tıkanıklığın nerede olduğunu ve hangi yöntemlerle açılması gerektiğini profesyonellere gösterir.

Kırmadan Klozet Açma Antalya

Kırmadan, dökmeden klozetlerin açılması mümkündür. Alanında uzman profesyoneller sayesinde, özel sistemler aracılığıyla gider borularınız kırılmadan ve yenisiyle değiştirilmeden de temizliği sağlanabilir. Sadece klozet değil aynı zamanda mutfak lavaboları da açılabilir.