Tıkanıklık Nasıl Açılır?

Ev ve diğer mekanlarda ortaya çıkan sorunlardan bir tanesi tıkanıklık oluşumudur. Bu durum mekandaki hijyeni yok ettiği gibi aynı zamanda sağlıksız bir ortam oluşmasına da sebep olur. Bu sorunu yaşayanların tıkanıklık nasıl açılır araştırmalarına birçok cevap verilebilir. Ancak tıkanıklığın nasıl açılacağı konusunda tıkalı olan alandaki boyutun tespitine göre cevap verilmesi gerekecektir.

Tıkalı Tuvalet Nasıl Açılır?

Tuvaletlerde ortaya çıkan tıkanma sorunları en pis sorunlardandır. Tuvaleti kendi yöntemleriyle açmak isteyenler için en kaliteli yöntem tel ile tuvaletin gider deliğinin açılmaya çalışılmasıdır. Eğer tıkanıklık küçük bir kağıt havlu ya da ıslak mendil sebebiyle tıkanma durumuysa bu şekilde tuvaleti açmak mümkün olacaktır. Ancak;
  • Çocuk bezi,
  • Kadın pedi,
  • Borulara taş vb sıkışması
Gibi sebeplerle tıkanma oluştuysa bu yöntem yeterli olmayacaktır. Tıkalı tuvaleti sorunsuz bir şekilde açmanın en kaliteli ve modern şekli kameralı cihazla tespit yapan firmalardan yardım almaktır. Bu firmalar çok kısa bir süre içinde tuvaleti kırmadan tıkalı olan bölgeyi tespit ederek arızayı gideriyor.

Tıkalı Olan Klozet Nasıl Açılır?

​​​Klozet tıkanması sorunu da tıpkı normal tuvaletlerde olduğu gibi sağlık sorunu oluşturan bir durumdur. Bu soruna acilen son vermenin tek şekli kaliteli bir tesisatçıdan destek almaktır. Klozeti kostik gibi malzemelerle açmaya çalışmak klozete ve borularına zarar verecek ortaya maddi boyutu yüksek sorunlar çıkaracaktır. Bu bakımdan klozet tıkanması sorunlarına karşı güvenilir bir tesisatçıdan hizmet almak gerekir.

Mutfak Lavabosu Tıkanması Nasıl Giderilir?

Mutfak lavabosunda oluşan lavabo tıkanması durumunda kendi kendimize uygulayacağımız yöntemler bulunur. Bu yöntemler borunun en dip kısmında bir sorun bulunmadığında işe yarayacaktır.
  • El pompası ile lavaboyu pompalamak,
  • Tel ile lavabo giderini açmaya çalışmak,
  • Plastik boruyu hafif hafif yukarı ve aşağı doğru hareket ettirmek
Gibi yöntemlerdir. Bu yöntemlerle lavabo açılmadığı takdirde bu tıkanmayı açmak için tesisatçı çağırmak gerekir. Kostik veya gider açma için kullanılan diğer maddeler mutfak taşlarına dahi zarar verebilir. Bu nedenle sorunu kalıcı olarak yok etmek isteyenlerin kaliteli ve güvenilir bir tesisatçı çağırmaları şarttır.