Tıkanıklık Açma

Tıkanıklık Açma
Günümüzde kalitesiz malzeme seçiminden doğa tesisat problemlerinden biri de tıkanıklıktır. Neredeyse her evde mutlaka tıkanıklık problemi ile karşılaşılmaktadır. Gelişen teknoloji ile günümüzde tıkanıklığın yeri kısa sürede tespit edilmektedir. Yer tespitinden sonra tıkanıklık problemi giderilmektedir. 

Tıkanıklığın Nedenleri 
Evde, iş yerinde kısacası suyun kullanıldığı her mekânda mutlaka bir su tesisatı bulunmaktadır. Bu tesisatın kurulumu aşamasında yanlış boru tercih edilebilmektedir. Olması gerekenden daha küçük çapta boru kullanımı tıkanıklığa sebep olmaktadır. Ayrıca dönüşlerde kullanılan dirsek boruları çok keskin olduğunda atıklar burada birikmektedir.

Bunun yanı sıra lavaboya atılan katı atıklar da tıkanıklığa sebep olmaktadır. Antalya tıkanıklık probleminde tercih edilen profesyonel ekipler sayesinde tıkanıklık kısa sürede giderilmektedir.

Tıkanıklığın Yer Tespiti 

Eskiden tıkanıklığın yerini tespit etmek için kırım işlemi yapılmaktaydı. Bu kırımlar hem onarım maliyetini artırmakta hem de süreci uzatmaktaydı. Günümüzde tıkanıklık tespiti için profesyonel cihazlardan yardım alınmaktadır. Bu cihazlar tıkanıklığın yerini nokta atışı yaparak tespit edebilmektedir. Antalya tıkanıklık problemi için alanında uzman ekipler birkaç saat içinde tıkanıklığı giderebilmektedir. 

Tıkanıklık Açma 
 Tıkanıklığın yeri tespit edildikten sonra açma işlemine geçilmektedir. Bu aşamada en çok tercih edilen yöntem kimyasal madde kullanımıdır. Bu madde lavabo açıcıya benzese de ondan daha kuvvetlidir. İçerisindeki etken madde, katı atıkları eriterek giderin açılmasını sağlamaktadır. Doğru oranda kullanılması için mutlaka işinin ehli tesisat ekibinden yardım almak gerekmektedir. 

Tıkanıklık açmanın diğer yolu ise robotik cihazlardır. Bu cihazlar ucunda bulunan kamera ile boru içerisinden görüntü alabilmektedir. Tıkanıklık tespit edildikten sonra ucunda bulunan demir parça elektrik verilerek dönmekte ve atıkları parçalamaktadır.

Tıkanıklığın giderildiğinden emin olmak için işlem sonrasında tekrar boru içinden görüntü alınmaktadır. Antalya tıkanıklık sorunlarının giderilmesinde yıllardır tesisat işi ile ilgilenen ekiplerden yardım almak gerekmektedir. Gün içerisinde halledilebilen bu işlem, günlük işlerin de devam etmesini sağlamaktadır.

 Alanında uzman ekipler ile çalışmak işin daha az maliyet ile sonuçlanmasını sağlayacaktır. Ayrıca kullanılan kaliteli cihazlar ile kırım işlemi yapılmadan sorun giderilmektedir. Zamandan da tasarruf edildiğinden birkaç saat içerisinde hayat normale dönmektedir. Bu nedenle profesyonel ekipler ile çalışmak oldukça önemlidir. 

Lavabo tıkanıklığı açma, klozet tıkanıklığı açma, tuvalet tıkanıklığı açma, gider tıkanıklığı açma, mutfak gideri açma